Календар

Тра
18
Пт
Виставка «Венеція Найясніша. Venezia la Serenissima» @ Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Тра 18 – Сер 26 all-day
Виставка «Венеція Найясніша. Venezia la Serenissima» @ Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

До Дня музеїв відкриється виставка венеційського мистецтва «Венеція Найясніша. Venezia la Serenissima»спільно зі Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького в межах проекту «Європейський вимір».

На виставці представлені твори різних видів мистецтва 16 – 19 століть, які були народжені у Венеції, а також ті, що виникли під її впливом: портретний та пейзажний живопис і графіка, зокрема, мініатюри Розальби Карр’єра, картини Франческо Ґварді, Бернардо Белотто, Ґаспаре Діціані, Франческо Фонтебассо, славетне венеціанське скло і майоліка, текстиль і унікальні вироби меблярів.

Більшість творів із колекції Музею Ханенків демонструватимуться вперше, після завершення ґрунтовної реставрації та досліджень.

Також музей вперше презентуватиме проект за допомогою мобільного додатку Linzar: окрім коротких анотацій в експозиції, відвідувачі зможуть скористатися детальним електронним каталогом, доступ до якого буде відкрито у виставкових залах завдяки партнерській підтримці 3MR Studio. Реалізація цього проекту є особливо важливою з огляду на тему Дня музеїв 2018 року – «Гіперпідключені музеї: нові підходи, нові аудиторії».

Кураторка виставки: Олена Живкова

Вхід до музею 18 травня вільний. Урочиста презентація виставки о 16:00.

Тра
23
Ср
Виставка «Трипілля: культ, віра, храм» @ Національний музей історії України
Тра 23 – Вер 15 all-day
Виставка «Трипілля: культ, віра, храм» @ Національний музей історії України

Виставка «Трипілля: культ, віра, храм» відкриває світ релігійних уявлень представників трипільської культури.

На виставці буде представлено близько 250 оригінальних експонатів із фондів Національного музею історії України, а також матеріали новітніх досліджень трипільських поселень, надані Науково-дослідною лабораторією археології Київського університету ім. Бориса Грінченка. Представлені археологічні знахідки датуються V – поч. ІІІ тис. до н. е.

Доповнять виставкову експозицію полотна на трипільську тематику київського художника, члена Спілки художників України Олександра Козарецького. Майже всі матеріали експонуватимуться вперше.

Релігія племен трипільської культури пов’язана з аграрними ритуалами та культом родючості. Вона, як і будь-яка інша релігія, складається з релігійної свідомості (віри, почуттів, ідей) та релігійної діяльності (культу). Саме останній аспект представлений багатьма пам’ятками та артефактами, що дають можливість реконструювати й певні компоненти релігійної свідомості. У моделі світосприйняття трипільців відображені підземний світ, наземний простір із рослинами й живими істотами та небесна сфера.

З культом родючості була пов’язана оригінальна трипільська пластика.Серед збережених антропоморфних статуеток переважають жіночі, які зображали Велику Богиню. Вони могли виконувати роль охоронниць домашнього вогнища, правити за обереги від злих сил. Відомі також численні чоловічі статуетки та фігурки тварин. Антропоморфну пластику використовували під час зимово-весняних обрядів.

У багатьох трипільських житлах досліджено округлі або хрестоподібні домашні вівтарі, а розкопки останніх років допомогли виділити у поселеннях храмові споруди.

Тра
24
Чт
Виставка Юрія Нагулка «Українська весна» @ Музей української діаспори (культурної спадщини)
Тра 24 – Лип 29 all-day
Виставка Юрія Нагулка «Українська весна» @ Музей української діаспори (культурної спадщини)

«Українська весна» – новий творчий проект художника Юрія Нагулка. Філософські роздуми над сенсами буття на теренах древньої української землі, що увібрала в себе генні коди безлічі племен, – які промайнули, пройшли по цій землі. Якісь народи осіли на родючих чорноземах, вкорінились в лісостепу, розійшлися по лісах. Якісь асимілювали. Хтось влився в більш стійку культуру аборигенів, розбудовуючи її елементами власних традицій.

Художник поринає в духовні глибини складних процесів творення живої історії, занурюється в пласти етнічних культур пращурів, що досьогодні актуальні для життя етносу. В історію повсякдення. В природу, етнографію, минулість і сучаснісь, що, дивним чином, поєднуються, живуть одночасно на його полотнах. І, водночас, творить єдино йому видимий світ.

Неповторний світ України в кольорі, формі, образах, який відкривається глядачу, робить його співбесідником художника, що має свій, особливий, погляд на життя, на мистецтво, на загальні підвалини творчості.

Тра
26
Сб
Виставка Євгена Шаповалова «Антропогенез: витоки, предмет, тіло» @ Арт-галерея «Мануфактура»
Тра 26 – Лип 20 all-day
Виставка Євгена Шаповалова «Антропогенез: витоки, предмет, тіло» @ Арт-галерея «Мануфактура»

Виставка чернігівського художника Євгена Шаповалова під назвою «Антропогенез: витоки, предмет, тіло».

Антропогенез дослівно означає виникнення та розвиток (генезіс) людини (антропос) в широкому сенсі. В контексті мистецтва та даної виставки – це еволюція людства у проявах його стародавніх культур, творів, предметів та показ самих людей без зайвих прикрас.

Шукаючи власний стиль, використовуючи оригінальну техніку, автор знаходить несподівані рішення. В його роботах прослідковуються цікаві думки щодо буденних речей, а вікові сюжети розкриваються на сучасному тлі. Еротизм в його картинах – це особливий погляд на жінку, спроба зазирнути в таємний світ її бажань та інстинктів.

Живописець поєднує непоєднуване, міксує різні техніки: пастель і масло, графіку і станковий живопис, легко змінює жанри, переходячи від натюрморту до пейзажу, від оголеної натури до портрету.

Народився Євген Шаповалов у 1986 році в м. Сімферополь. Член Національної спілки художників України, неодноразовий учасник обласних і всеукраїнських виставок та міжнародних проектів. Переможець Всеукраїнського пленеру Найкращий художник (м. Вінниця, 2017 рік).

Чер
8
Пт
Відкриття виставки Сергія Якименка @ Укрпошта Арт Хуб
Чер 8 – Сер 8 all-day
Відкриття виставки Сергія Якименка @ Укрпошта Арт Хуб

З 8 червня в столичному просторі Головпоштамту країни «Укрпошта Арт Хаб» відкриється експозиція творів українського художника Сергія Якименка. Виставка триватиме до 8 серпня.

Відвідувачі зможуть побачити 10 поп-арт-колажів і відео-інсталяцію, яка буде показана під час церемонії відкриття виставки 8 червня о 19.00.
Сергій Якименко займається живописом в стилі поп-арт, графіті та книжковою ілюстрацією. Він є номінантом премії PinchukArtCentre-2015. Виставки його проектів проходили в художніх галереях Києва та Харкова.
Відвідати виставку можна з 8:00 до 21:00 (пн-пт), з 10:00 до 21:00 (сб-нд) за адресою: «Укрпошта Арт Хаб», вул. Хрещатик 22, г. Киев.
Чер
9
Сб
Арт-проект Павла Макова «Зошит без однієї сторінки» @ Платформа культурних інновацій «Ізоляція»
Чер 9 – Лип 22 all-day
Арт-проект Павла Макова «Зошит без однієї сторінки» @ Платформа культурних інновацій «Ізоляція»

«Зошит без однієї сторінки» – новий проект художника Павла Макова, з яким інституція співпрацює з дня свого заснування. Знаково, що виставка відкривається у День ІЗОЛЯЦІЇ – роковини вимушеного переїзду фонду з Донецька. Утопічні прогнози Макова щодо майбутнього цивілізації та нового суспільного порядку вибудовують міст між минулим ІЗОЛЯЦІЇ та її сьогоденням.

«Зошит без однієї сторінки» – це мультимедійний проект, що складається з інтимного зошита для замальовок, арт-бука, який вийде обмеженим накладом, і величезної карти вигаданого міста Допо.

У «зошиті» Павла Макова – плани міст, реальних і вигаданих. Під сірою обкладинкою, що додатково закріплена гумкою, зафіксовані роздуми останніх років щодо однієї футуристичної гіпотези. Згідно з нею, вже через півстоліття людський світ визначатимуть не дві сотні держав, а шістсот великих міст.

Кишеньковому нотатнику Маков протиставляє генплан глобального міста До По, а також два плани менших поселень, які мають жіночу і чоловічу форми. Квартали глобального міста, підпорядковані жорсткій структурі вертикалей і горизонталей, складаються з житлових будинків трьох типів, фабрик-складів, димових труб й оглядових веж.

Чи то для того щоб врівноважити хаотичні малюнки зошита й інтагліо міста, прорахованого до останнього будинку, чи то для того щоб їх остаточно протиставити, була зроблена однойменна авторська книга – «До По».

Чер
13
Ср
Виставка Миколи Малишка «Звичне й просте» @ Я Галерея
Чер 13 – Лип 16 all-day
Виставка Миколи Малишка «Звичне й просте» @ Я Галерея

Новий проект Миколи Малишка «Звичне й просте» в арт-центрі Я Галерея – це поле для сталих і нових роздумів, для рефлексій над звичними і простими речами, котрі однак завжди стають інтенціями до більш глибокої співучасті, розуміння.

Скульптури, представлені на виставці – небагаточисельні (їх усього дві) і розміщені в законсервованому експозиційному просторі, що створює органічну розмежованість і допомагає наодинці осягнути матеріал та відслідкувати його трансформацію до художньої форми.

«На колінах» і «Світло» – найновіші твори митця, в які він сам вписує безліч варіантів відображення і сприйняття сенсів. Розкриття глобального через деталі – так звана «індукція» смислових нашарувань, в яких прихована взаємодія художника з істиною. Остання й знаходить своє втілення у скульптурній пластиці та тяжіє до простого, а тому – органічного. Створення і осмислення – види процесу, в яких звичне для автора відчуття об’ємності висловлювання супроводжується зосередженістю на одиничному і позбавлене перенавантаження.

Чер
14
Чт
Exposure @ Арт Завод Платформа
Чер 14 – Сер 31 all-day
Exposure @ Арт Завод Платформа

В культурном пространстве “AkT” открывается выставка художников из Украины и Южной Кореи

14 июня во культурном пространстве “AkT” на “Арт-завод Платформа” состоится открытие выставки “Exposure”, где будут представлены 85 молодых украинских художников и 30 художников из Кореи.

Это будет самая масштабная выставка за 3 сезона “AkT”, которая соберет более 400 мультидисциплинарных арт-объектов. Коллажи, гравюры, скульптуры, инсталляции, фотография, живопись, графика, видео-арт, перформанс созданные художниками с целью воспроизвести личные резонансы на тему влияния. Экс шелковый комбинат в 3500 кв. м. на все лето превратится в галерею современного смелого искусства, в котором молодые артисты транслируют мысли и обсуждают острые проблемы.

Коллаборация с Кореей – интересный культурный взаимообмен. Специально на открытие нового сезона в “АkT” прилетел Сонг Джон куратор из Тэгу, Южная Корея.

“AkT” – полностью социальный проект, целью которого является воздействие на сознание человека через искусство. В данном случае оно доступно абсолютно для всех – как со стороны художников, так и со стороны сторонников арта. Мы не ограничиваем художников но и не задаем рамок: тематика – это единственная точка отсчета, от которой стартует мастер, поэтому все выставки в “AkT” получают широкий фидбэк “, – отмечает маркетинг-директор” Арт-завод Платформа “Сергей Соколов.

Открытие “Exposure” состоится по законам калифорнийских выставок в четверг, в 20:00, под музыкальное сопровождение от SYNXRON, перфоманс в VR и нательного искусства от тату-мастеров с Yo.space. По адресу: Беломорская, 1.

Все обновления Событийный: https://www.facebook.com/events/837739909747268/.

Арт-проект «3D. PUBLIC ART» @ Національний заповідник Софія Київська
Чер 14 – Вер 16 all-day
Арт-проект «3D. PUBLIC ART» @ Національний заповідник Софія Київська

«3D. PUBLIC ART» – другий етап виставкового проекту «Скульптура просто неба». Мета проекту – продемонструвати та популяризувати тривимірні форми сучасного мистецтва у громадському просторі, акцентуючи потребу у встановленні в міському/парковому середовищі фахових творів паблік-арту.

Ідея проекту виникла із розуміння необхідності виходу сучасної скульптури за межі галерей та музеїв, та її гармонійної взаємодії із навколишнім міським/парковим ансамблем, що є нагальною проблемою українських населених пунктів.

Актуальність теми зумовлена й процесом «декомунізації», який порушує назріле питання – визначення творів публічного мистецтва, що нині є маркерами життя суспільства і мають право творити образ сучасного міста.

«3D. PUBLIC ART» підтримує меседж цього року – діалог минулого і прийдешнього, оскільки 2018 проголошено роком Європейської культурної спадщини. Зіткнення нових форм мистецтва та сучасного образотворення з традиційним сприйняттям національної святині дасть можливість переосмислити нашу культурну спадщину не лише як щось минуле, а й як цінності, які створюємо разом для наступних поколінь.

Проект представить як маловідомі старі, так і нові, створені спеціально для нього, твори авторів з різних куточків України (Київ, Львів, Одеса, Ужгород, Мукачеве). Передбачена презентація сольних скульптурних міні-проектів і традиційних ландшафтних творів українських скульпторів, а також арт-об’єктів та інсталяцій художників, які працюють в інших царинах візуального мистецтва.

Особливістю виставки 2018 року стане перша в новітній історії українського мистецтва участь представників закарпатського скульптурного осередку, зокрема представників угорської національної меншини, твори більшості з яких – абсолютно невідомі столичному глядачеві.

У межах проекту також пройдуть освітні заходи (авторські екскурсії, арт-форум (дискусії) на тему сучасної скульптури й паблік-арту, майстер-класи від учасників виставки). За його результатами у вересні 2018 року буде презентований каталог.

Учасники проекту: Антон Логов (Київ), Анна Миронова (Київ), Беата Корн (Ужгород), Василь Роман (Ужгород), Дмитро Грек (Київ), Ендре Гіді (Мукачеве), Єгор Зігура (Київ), Костянтин Синицький (Київ), Костянтин Добрянський (Київ), Леонід Козлов (Київ), Микола Бірючинський (Горлівка/Київ), Микола Журавель (Київ), Микола Степанов (Одеса), Петро Антип (Горлівка/ Київ), Петро Матл (Мукачеве), Роман Кікта (Львів), Геннадій Навроцький (Київ).

Куратор/ки проекту: Марина Стрельцова, Ольга&Олеся Собкович, Святослав Яринич.

Чер
19
Вт
Виставка Юлії Бєляєвої «Природа vs. Архітектура» @ America House Kyiv
Чер 19 – Сер 11 all-day
Виставка Юлії Бєляєвої «Природа vs. Архітектура» @ America House Kyiv

З часів початку індустріалізації наші суспільства прагнуть до економічного зростання, технічного прогресу та урбанізації. Фактично, сьогодні в містах проживає більше половини світового населення. Але останнім часом наше прагнення до індустріалізації змінилось в сторону розуміння цінності природи.

Явища, такі як екологічне житло, міське садівництво, ресторани на відкритому повітрі та зелені міські ініціативи, демонструють, як ми намагаємось повернути природу назад у наше міське життя. Чи можна інтегрувати природу та архітектуру, чи ці протилежні середовища непримиренно конфліктують?

У мультимедійній виставці «Природа vs. Архітектура» молода українська художниця Юлія Бєляєва виводить цю тему в публічний дискурс. Вона використовує стіни галереї як полотно і створює віртуальні 3D-проекції, які імітують воду та природні ландшафти. Відвідувач може досліджувати та маніпулювати природою, взаємодіючи з арт-об’єктами. Фотографії міських пейзажів, що доповнюють експозицію, виступають нагадуванням про те, що природне та архітектурне середовище існують в одному часі та просторі.

Юлія Бєляєва є переможницею конкурсу для художників B POSITIVE, що проводився в Американському домі в грудні 2017 року. Народилась в м. Гайсині, Вінницької області. Живе і працює в Києві. У 2011 році отримала ступінь магістра за спеіальністю графічний дизайн в Національному інституті прикладного мистецтва та дизайну ім. Михайла Бойчука, Київ, Україна. У 2013 році закінчила Нову художню школу «Медіа мистецтво для практиків», Київ, Україна. З 2012 року бере участь у групових та персональних виставках в Україні, Європі та США. Працює з різними типами медіа: цифрове мистецтво, VR, 3D-моделювання, фото та неон.