Календар

Вер
7
Чт
Виставки Хмельницького обласного краєзнавчого музею @ Хмельницький обласний краєзнавчий музей
Вер 7 2017 – Лют 15 2020 all-day
Виставки Хмельницького обласного краєзнавчого музею @ Хмельницький обласний краєзнавчий музей

З 15 жовтня 2016 по 15 лютого 2020 року запрошуємо усіх у Хмельницький обласний краєзнавчий музей на виставки.

Діючі виставки:

– виставка “Природа рідного краю” розповідає про геологічне минуле, географічне розташування, корисні копалини, ґрунти, флору і фауну Хмельниччини, водні ресурси, у т.ч. мінеральні джерела. В експозиції також представлені палеонтологічні знахідки, зразки корисних копалин, опудала звірів і птахів, колекції безхребетних тварин тощо.

– виставка “Із скарбниці матінки-природи” представлені експонати, зібрані в різних природних зонах земної кулі. Тут колекції тропічних метеликів, жуків, мешканців теплих морів, комах-шкідників та водяних комах, дереворуйнівних грибів, мисливських птахів, коштовного каміння тощо. Окремою діорамою відображено унікальне природне утворення Хмельниччини – подільські Товтри з його мешканцями.

– виставка “У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!” експонує куточок подільської хати, відтворений за традиціями того часу: мисником, скринею та піччю. В експозиції також представлені колекції одягу, предметів вжитку та знарядь праці, багато інших цікавих експонатів.

– виставка “Проскурів – романтика старовини” відтворює інтер’єри помешкань різних верств населення Проскурова (нині – Хмельницького) у ХІХ – на поч. ХХ ст. Експозиція насичена предметами побуту – меблями, посудом, витворами мистецтв, світлинами мешканців та видів міста.

– виставка “У полум’ї Великої війни” представлена значна кількість зразків вогнепальної та холодної зброї, фотодокументи, медичні інструменти та обладнання, багато інших речей, пов’язаних з подіями 1941-1944 років на території нашої області. Відвідувачі мають змогу побачити зброю виробництва колишнього СРСР, Бельгії, Німеччини, Польщі та Чехословаччини. До експозиції включено капсули з меморіальною землею з місць бойової слави з усіх куточків області та альбоми з пам’ятними фотографіями, які були подаровані музею членами ветеранських організацій як символи естафети пам’яті “Слава визволителям України”.

Лис
26
Нд
Мужской портрет в низком ключе • Мастер-класс @ Киевская Школа Фотографии
Лис 26 2017 – Бер 24 2018 all-day
Мужской портрет в низком ключе • Мастер-класс @ Киевская Школа Фотографии

26.11 в 11:11 Для любителей жанра портрет – основы работы с портативными вспышками. Основные темы мастер-класса: жесткий свет в классическом мужском портрете. Портрет в низком ключе. Съемка мужского портрета на черном фоне в любом месте с применением портативных спидлайтов на стойках.

Ведущие мастер-класса: Юрий Карускевич и Валерий Хаецкий.
Стоимость шестичасового МК • 1500 до 15 ноября, 1600 гривен после

Теория 1,5 часа • Основы съемки портрета с портативными вспышками

⏩ Виды вспышек и отличия между ними Накамерные вспышки Yongnuo 560 III для творческой съемки…
⏩ TTL и Manual режимы работы со вспышкой
⏩ Необходимое оборудование для крепления и установки вспышек
⏩ Основы синхронизации вспышек с камерой на примере передатчика Yongnuo 560-TX
⏩ Использование модификаторов жесткого света, виды модификаторов для накамерных вспышек
⏩ Основы спиральной композиции в классическом портрете
⏩ Теория съемки портрета в низком ключе. Необходимые компоненты

Кофе-брейк

Практика 3,5 часа • Съемка модели.

⏩ Настройка мощности и других параметров вспышек Yongnuo 560 III для творческого портрета
⏩ Постановка рисующего и заполняющего света. Позиция, расстояние, выбор модификатора света
⏩ Постановка моделирующих источников света. Контроль над моделирующим светом.
⏩ Управление освещенностью заднего плана. Совмещение постоянного света со вспышками
⏩ Цветова темпрература в кадре. Управление цветом с помощью цветных фильтров Strobius Gel Kit LITE.
⏩ Съемка классического мужского портрета с применением правила спиральной композиции.
⏩ Съемка портрета в низком ключе. Практические советы, основные ошибки и пути их избежания
⏩ Постановка фонового света. Использование проекционной насадки Strobius Pro-02
⏩ Разбор полетов. Вопросы-ответы

Січ
1
Пн
Выставка-продажа живописи “Ученики Творца” @ Галерея "Глобус"
Січ 1 – Бер 31 all-day
Выставка-продажа живописи "Ученики Творца" @ Галерея "Глобус"

Продюсерский центр Бойко, галерея “Глобус” представляют проект № 84 выставку-продажу живописи “Ученики Творца”.
Выставка действует с января по март, 2018.

На выставке представлены более 1000 работ более сотни художников из разных регионов Украины.
Место проведения — Украина, г. Киев, ул. Зоологическая, 8, галерея “Глобус”.
Время работы: 10:00-21:00 без выходных.
Cправки по телефонам:
(044) 451-7303; 099-045-30-94.
Еmail: globus.festival@gmail.com

Січ
16
Вт
Виставка Катерини Свіргуненко «Графіка. Друк» @ Шоколадний будиночок
Січ 16 – Бер 31 all-day
Виставка Катерини Свіргуненко «Графіка. Друк» @ Шоколадний будиночок

На виставці представлено друковану графіку різних років і з різних серій. Роботи відібрані художницею об’єднані одним медіа — друком на папері.

Катерина Свіргуненко навчалася у Республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка (нині ДХСШ). Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, графічний факультет (майстерня книжкової графіки).
З 2005 р. членство у Національній спілці художників України. З 2008 р. членство у Fyns Grafiske Værksted, Данія.

Стажувалася у Venice Printmaking Studio, Італія (2007), Fyns Grafiske Værksted, Odense, Данія (2008, 2009, 2011), Amsterdam Graphic Atelier, Нідерланди (2012, 2014), Edinburgh Printmakers, Шотландія (2013). У 2010 р. отримала відзнаку у номінації естамп Виставки-конкурсу ім. Георгія Якутовича. У 2010 отримала грант резиденцію у Maltinranta Artcentre у Тампере, Фінляндія, у 2012 — грант резиденцію у Fundacion Valparaiso, Іспанія.

Січ
27
Сб
Виставка Андрія Гладкого «Світло і тінь Ле-Бо-де-Провансу або наслідування iрису» @ Арт-галерея «Мануфактура»
Січ 27 – Бер 23 all-day
Виставка Андрія Гладкого «Світло і тінь Ле-Бо-де-Провансу або наслідування iрису» @ Арт-галерея «Мануфактура»

Андрій Гладкий – один з найяскравіших представників сучасного українського образотворчого мистецтва. Основа експозиції – нова серія робіт живописця, створена протягом останніх кількох років його плідної праці.

Натхненний потужним світлотіньовим контрастом і неймовірним барвистим ефектом природи півдня Франції, художник прагне втілити його на своїх полотнах. Він досліджує своєю творчістю зображувальні властивості живопису, розсуваючи ширше його виразні можливості.

Андрій Гладкий – послідовник харківської школи живопису, випускник факультету графіки Харківського художньо-промислового інституту. Художник – учасник всеукраїнських та міжнародних творчих проектів (Польща, Німеччина, Франція), автор кількох персональних виставок, одна з яких проходила в США.

Його роботи знаходяться в приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном (США, Німеччина, Польща).

Лют
1
Чт
Виставка Андрія Ментуха «Людина в образах» в Музеї Івана Гончара
Лют 1 – Бер 25 all-day
Виставка Андрія Ментуха «Людина в образах» в Музеї Івана Гончара

1 лютого о 18:00 запрошуємо в Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” на відкриття виставки «Людина в образах» номінанта на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, художника Андрія Ментуха, художника, котрий через трагічні історичні обставини для Західної України у 1940-х роках, змушений був залишити батьківщину і оселитися у Польщі.

Тему людини в образах Андрій Ментух розкриває впродовж не одного десятиліття своєї творчої діяльності. За всіма ознаками постать художника та його роботи постають унікальним явищем в українському мистецькому просторі. Знак його творчості, глибокої за змістом та промовисто сучасною естетикою, характеризують «Образи» художника як невід’ємну складову широкого контексту європейського сучасного мистецтва.

Унікальність творчого доробку мистця та активна позиція художника-патріота, забезпечила глибоке пошанування і високий статус його творчого кредо в сучасній Україні.

На виставці «Людина в образах», що розгорнулася у мистецькій галереї Музею, експонуються двадцять живописних творів мистця різних років виконання.

«Коли вдивляєшся у незлічену кількість облич, ликів, голів, постатей, фігур, — рівнозначних і однакових на Ментухових картинах, ніби штампи, ніби знаки на сувої вічності, неминуче запідозриш, що від цієї багатоликої множинності істота мистця прагне звільнитися, як від кошмару пам’яті чи сну. Особисто мені, – занотовує у своїй статті про художника Любомир Медвідь, – знайомий цей стан, який відчуваєш перед стихією велелюдного натовпу — ешелони, репатріанти, потяги, товарні вагони, шпали, галька… і обличчя, безкінечна заокругленість облич, чимсь схожих на гальку поміж шпалами. Цей бентежний повоєнний стан, нестерпніший за саму війну, без сумніву, тавром позначився на підсвідомій пам’яті Ментуха…»

Упродовж десятиліть подвижницька діяльність Андрія Ментуха в ім’я України, його активна участь в сучасних знакових мистецьких процесах, гострота бачення та осмислення широкого поля української сучасної культури, помножені на беззастережний патріотизм, являють Україні високий ідеал, явище художника в його, гідній найвищої відзнаки, особі.

Водночас, творчість Андрія Ментуха виявляє в сучасній Україні той феномен, коли тисячолітні українські естетичні традиції представлені у його трансформаціях і набули переконливої закономірності у наповненні собою арт-простору модерної України.

Однією із рис, що вирізняє автора та його творчість в українському сучасному просторі візуальної взаємодії – напруження і несподіваність модуляції кожного нового «образу» у входженні в сформовану художником активну діалогову зону.

Його життя – творення подвигу своїм палким закликом до безумовної самоідентифікації, до внутрішньої свободи та утвердження нового мислення в оновленому українському світі.

За останні десятиліття Андрієм Ментухом перевезена в Україну майже вся його творча спадщина.

«Його полотна кличуть до себе тихо і наполегливо, усупереч шумам і скреготам епохи, яку їм суджено гідно і просто проминати».

Під час відкриття виставки буде презентований альбом-каталог Андрія Ментуха «Людина в образах» (вступна стаття Любомира Медвідя), який вийшов друком у Києві, у видавництві «Софія- А» 2018 року.

Лют
15
Чт
Відкриття виставки «Пробудження» @ Музей сучасного мистецтва України
Лют 15 – Кві 1 all-day
Відкриття виставки «Пробудження» @ Музей сучасного мистецтва України

На виставці «Пробудження» буде представлено живопис і графіку українських митців. Вісімдесят яскравих представників сучасного українського образотворчого мистецтва порадують відтворенням весняного торжества життя.

Ви побачите:
Київські художники: сестри Яблонські, Волобуєв Є., Файнерман Г. і Рапопорт Б., Павлов О. і Орлова З., Григор’єв С. та Котков Є. Харків’яни: Шигимага П. і Хмельницький О., Сафаргалін А. і Колесник Б., Єгоров Є. і Чаус В.
Закарпатці: Шолтес і Іванчо А., Сапатюк М. і Приходько В.
Львів’яни: Патик В., Медвідь Л., Тітко С.
Кримчани: Бернадський В. і Басов Я., Столяренко П. і Захаров Ф., Сухоруких і Бортніков М.
Одесити: Гавдзинський А. і Волошинов О, Сапатови і Крижевська С., Рахманін Е. і Ройтбурд О.

Відкриття виставки 15 лютого о 18.00
Музична частина вечора – «Імпресіонізм та неоімпресіонізм в творчості Дебюсі, Скрябiна, Пуленка, Павла Колпакова». Твори виконують: солістка Національної опери України Тетяна Пімінова (меццо-сопрано), лауреати міжнародних конкурсів Андрій Луньов, Роман Репка, Дар’я Чернявська (фортепіано).

Лют
21
Ср
Виставка Миколи Глущенка @ Галерея «НЮ АРТ»
Лют 21 – Бер 31 all-day
Виставка Миколи Глущенка @ Галерея «НЮ АРТ»

Виставка класика українського мистецтва ХХ століття – Миколи Глущенка. В експозиції будуть представлені твори з приватних колекцій, що охоплюють період від початку 1930-х до 1970-х років.

Художник народився 17 вересня 1901 року. Свою перше освіту майбутній майстер отримав в Комерційному училищі в Юзівці (нині Донецьк). У 18 років М. Глущенка потрапив в Німеччину. Спочатку він займався живописом у приватній майстерні, потім отримав професійну художню освіту в Берлінській вищій школі образотворчого мистецтва.

Перебування в Берліні серед новаторів свого часу (об’єднання «Міст» і «Синій вершник») сприяли сміливості власних творчих пошуків. Наступний етап життя – більше 10 років в Парижі. Модерністське мистецтво Європи сформувало неповторну манеру Миколи Глущенка – з розкутим колоритом і динамічним мазком.

Позитивно сприйнятий публікою, Глущенко ще за часів студентства став помітною фігурою в світі мистецтва. За життя у нього відбулося 59 персональних виставок і близько 110 групових у багатьох країнах світу (від США до Японії).

У 1944 році художник переїхав до Києва, разом з сином і дружиною жив на вулиці Володимирській 14. Його майстерня розмістилася на горищі найвищого на Хрещатику будинку із зіркою, який дивиться фасадом на вулицю Богдана Хмельницького.
Після повернення на батьківщину майстер продовжував свій динамічний розвиток. Він часто їздив у творчі відрядження за кордон.

З 1946 року Микола Глущенко став заслуженим діячем мистецтв УРСР, з 1972 року – лауреатом Шевченківської премії, з 1976 – народним художником СРСР. Майстер помер 31 жовтня 1977 Києві.

Лют
22
Чт
Виставка «Анна Ярославна. Мальована стрічка» @ Національний заповідник Софія Київська
Лют 22 – Тра 30 all-day
Виставка «Анна Ярославна. Мальована стрічка» @ Національний заповідник Софія Київська

Виставка «Анна Ярославна. Мальована стрічка» – це 14 картин-розповідей, мікс історії та міфу. Вперше життя доньки Ярослава Мудрого представлене у форматі коміксу. Дуже символічно, що саме у Франції з’явилися перші зразки коміксів у сучасному розумінні. На другій батьківщині Анни Ярославни цей жанр називається «bande dessinee» – «стрічка малюнків».

Художниці: Ксенія Ларелі, Оксана Шалімова, Наіна Зайцева (11 років), Тетяна Золотухіна, Ольга Адам, Ольга Гальчинська, Юлія Янішевська, Ольга Денисенко, Софія Резніченко, Ольга Машевська, Марина Ляшенко-Тарасовець, Анастасія Тараненко, Тетяна Токарева-Асмолкова, Світлана Міхно. Текст: Дзвінка Матіяш.

Лют
23
Пт
Виставка Ернста Барлаха і Кете Колльвіц «Долаючи межі існування» @ Національний художній музей України
Лют 23 – Кві 1 all-day
Виставка Ернста Барлаха і Кете Колльвіц «Долаючи межі існування» @ Національний художній музей України

Ця виставка в Національному художньому музеї України стане однією з найбільших презентацій класики німецького модернізму в Україні. Вона містить близько 160 художніх творів, в тому числі величезні монументальні фігури, дивовижні скульптури, малюнки та графічні роботи Ернста Барлаха і Кете Колльвіц.

Обоє майстрів бачили своє головне завдання в тому, щоб змінити світ за допомогою своїх глибоко гуманістичних робіт, застерегти людство від війни і заразити його ідеєю миру.

Ернст Барлах (1870–1938) і Кете Колльвіц (1867–1945) – двоє всесвітньо відомих митців – повертаються в культурний регіон, до якого тяжіли душею, і який помітно вплинув на їхню творчість.

Виставка організована Товариством Ернста Барлаха у Гамбурзі у співпраці з Національним художнім музеєм України.