Календар

Лют
22
Чт
Виставка «Анна Ярославна. Мальована стрічка» @ Національний заповідник Софія Київська
Лют 22 – Тра 30 all-day
Виставка «Анна Ярославна. Мальована стрічка» @ Національний заповідник Софія Київська

Виставка «Анна Ярославна. Мальована стрічка» – це 14 картин-розповідей, мікс історії та міфу. Вперше життя доньки Ярослава Мудрого представлене у форматі коміксу. Дуже символічно, що саме у Франції з’явилися перші зразки коміксів у сучасному розумінні. На другій батьківщині Анни Ярославни цей жанр називається «bande dessinee» – «стрічка малюнків».

Художниці: Ксенія Ларелі, Оксана Шалімова, Наіна Зайцева (11 років), Тетяна Золотухіна, Ольга Адам, Ольга Гальчинська, Юлія Янішевська, Ольга Денисенко, Софія Резніченко, Ольга Машевська, Марина Ляшенко-Тарасовець, Анастасія Тараненко, Тетяна Токарева-Асмолкова, Світлана Міхно. Текст: Дзвінка Матіяш.

Бер
22
Чт
Выставка «Дворянские семьи и Тарас Шевченко» в Музее Т. Г. Шевченко
Бер 22 – Тра 24 all-day
Выставка «Дворянские семьи и Тарас Шевченко» в Музее Т. Г. Шевченко

В стенах Национального музея имени Шевченко пройдет выставка работ, на которых изображена «элита» того времени.

Выставка отражает историю нескольких поколений, которые можно назвать украинской элитой, в течение XVIII — начала ХХ века. Объединяющим фактором для них является фигура Тараса Шевченко. Ивент также включает и период гетманата Павла Скоропадского в 1918 году. На выставке экспонируются оригинальные работы Тараса Шевченко, а также работы из коллекций «Национального художественного музея Украины» и «Киевской национальной картинной галереи».

Программа кураторских экскурсий:

  • 5 апреля — 15:00.
  • 14 апреля — 14:00.
  • 19 апреля — 15:00.
  • 28 апреля — 14:00.
  • 3 мая — 15:00.
  • 12 мая — 14:00.
  • 17 мая — 15:00.
  • 24 мая — 15:00. Последний день работы выставки.
Бер
27
Вт
Огонь и свет @ Национальный заповедник София Киевская
Бер 27 – Тра 31 all-day
Огонь и свет @ Национальный заповедник София Киевская

Выставка художественных эмалей «Огонь и свет» – совместный проект заповедника и Дирекции художественных выставок Украины.

На экспозиции представлены старинные художественные техники, рожденные огнем: художественная эмаль, бронзовая пластика, художественное стекло. Название «Огонь и свет» является символическим, ведь в этих видах искусства, свет также является важным формообразующим и эмоционально-образным началом, “соавтором”. Диалектика огня и света в смысле созидания, возрождения, обновления является главной идеей выставки.

В частности, на экспозиции представят

  • произведения украинских художников 70-80 годов прошлого века из фондовой коллекции Дирекции художественных выставок Украины И. Аполлонова, А. Балабина, С. Голембовской, И. Зарицкого, С. Смеян, И. Мациевский, М. Павловского, В. Геншке, Б . Валька;
  • эмалевые шедевры Татьяны и Сергея Колечко – известных киевских художников-эмальеров, членов Национального союза художников Украины, участников международных выставок, лауреаты премии имени Екатерины Билокур 2016 года. Творческий дуэт работает в старинной и сложной технике горячей эмали на меди, которая пришла к нам из Византии.
Кві
5
Чт
Виставка Дмитра Євсєєва «Інтроспекції» @ Dymchuk Gallery
Кві 5 – Тра 27 all-day
Виставка Дмитра Євсєєва «Інтроспекції» @ Dymchuk Gallery

На виставці молодого одеського художника Дмитра Євсєєва «Інтроспекції» представлено живописні полотна, створені протягом останніх років.

Нехай це твердження суперечливе, і звістки про смерть живопису мають давню історію, усе-таки дев’яності та двотисячні роки як у світовому, так і в українському мистецтві певною мірою можна охарактеризувати відмовою від живопису. В більшості своїй художники знаходили нові засоби виразності, а критики говорили про живопис як несучасний медіум, який вичерпав себе. Однак за останні роки смерть живопису все більше заперечують, а про те, що цей медіум досяг свого ліміту, говорити все ж рано.

Дмитро Євсєєв, який експериментує також з фотографією, безумовно є прихильником живопису та вісником його повернення в новій якості.

В серії камерних робіт, більшість з яких є портретами, він схоплює різноманітні стани, в яких опиняється його герой. Психологізм його робіт безперечний і досягається мінімальними засобами – прості за композицією, аскетичні у кольорі, вони фокусуються на емоціях портретованого.

Кві
6
Пт
Виставка Філіпа Бертрана та Миколи Білоуса «Інверсії» @ Арт-галерея «Цех»
Кві 6 – Чер 1 all-day
Виставка Філіпа Бертрана та Миколи Білоуса «Інверсії» @ Арт-галерея «Цех»

Художники є багатошаровими протилежностями один одного. Бертран і Білоус зображують одні і ті ж композиції або їх фрагменти унікальними способами. Вони стають зворотними один до одного в різних аспектах — за допомогою форми, кольору, методів і, навіть, послідовності розгортання.

Проект Філіпа Бертрана та Миколи Білоуса «Інверсії» є провокаційним поштовхом до подальшого дискурсу художніх апропріацій, перспективам обговорення первинного і вторинного авторства, проблематики естетики постмедіа у сучасному світі мистецтва, яке стає все складнішим у класифікації модерністського розуміння художніх медіа.

Кві
18
Ср
Мистецький проект «Соломія» @ Київський національний академічний театр оперети
Кві 18 – Тра 31 all-day
Мистецький проект «Соломія» @ Київський національний академічний театр оперети

В Арт-фойє Національної оперети України відбудеться відкриття міжнародного мистецького проекту «Соломія», присвяченого
видатній українській оперній співачці Соломії Крушельницькій.

Соломія Крушельницька (1872–1952) – видатна оперна співачка кінця ХIХ – першої чверті ХХ століття. Всесвітньо відомою оперною примадонною стала в Італії, останні роки життя працювала у Львові, передаючи свій багатий творчій досвід студентам
консерваторії.

Їй аплодували оперні і концертні зали Мілану і Парижу, Варшави і Риму, Нью-Йорку і Буенос-Айресу і ще багатьох міст у різних куточках світу. Соломія Крушельницька дуже любила Україну. Мешкаючи в Італії, неодноразово приїжджала з виступами до Львова, Чернівців, Одеси і до багатьох інших міст і містечок рідної Батьківщини.

На виставці представлено 10 творів відомих українських художників: Олександра Храпачова, Панаса Тітенка, Олександра Ольхова, Тетяни Красної, Олександра Мельникова, Костянтина Могилевського, Андрія Потурайла, Богдана Бринського, Олени Яковенко.

Художники об’єднані однією метою – відтворення засобами живопису образу нашої великої землячки, відобразити прекрасні куточки рідної України, пов’язані з Соломією Крушельницькою.

Експозиція складається з портретів, сюжетних робіт і пленерного живопису. Пейзажі написані у Львові, а також в Карпатах, неподалік від міста Сколе на Львівщині, в селі Дубина, де любила відпочивати Соломія Крушельницька.

Відкриття – 18 квітня о 18:00.

Кві
20
Пт
Виставка Юрія Єгорова «На яскравому сонці» @ Національний художній музей України
Кві 20 – Тра 27 all-day
Виставка Юрія Єгорова «На яскравому сонці» @ Національний художній музей України

В історії українського мистецтва ХХ століття ім’я Юрія Єгорова (1926-2008) завжди згадується мимохідь. Однак значний творчий доробок, вплив на наступні покоління одеських художників спонукають говорити про Єгорова як про одну з ключових фігур українського мистецтва другої половини ХХ століття.

Понад півстоліття вдихав життя у термін «одеська школа», в якому поєдналися традиції південно-руського малярства і модернізму.

У трьох виставкових залах Національного художнього музею України експонуватимуться живописні роботи Юрія Єгорова кінця 1950-х – середини 2000-х років. А також малюнки, ескізи, гіпсові моделі, гобелен. Фотографії, документи й відеохроніка — з архівів доньки художника Ірини Єгорової, останньої дружини Тетяни Псковітіної, художника Віктора Маринюка та колекціонера Анатолія Димчука.

Кураторка — Катерина Філюк.

Відкриття – 20 квітня о 17:00.

Кві
22
Нд
Виставка Дмитра Коваля @ Творчий простір «Think Differrent»
Кві 22 – Тра 22 all-day
Виставка Дмитра Коваля @ Творчий простір «Think Differrent»

У представленій персональній виставці «Сон» Дмитро Коваль репрезентує біля 40 живописних композицій в авторській манері, що поєднує засоби виразності імпресіонізму, пуантилізму, абстракціонізму, декоративізму, символізму. Така синергія уможливлює втілення власного світовідчуття, настрою зображуваного пейзажу чи образу, загального настрою сучасного йому часу.

Художник у свій творчості прагне осягнути глибину людської душі, вітальність, істину, вічність, буття у його мінливості, циклічності, відродженні.

Український художник Дмитро Коваль, родом із м. Хотин Чернівецької області, живе і працює в Києві. Художню освіту здобував у Хотинській міській художній школі (вчитель О. Піхут), Республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка у м. Києві, Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня В. Гуріна). Лауреат премії ім. В. Пузиркова за твір «Любов» (2012), Лауреат премії ім.В.Шаталіна за твір «Всесвіт» (2013). Дмитро Коваль у 2017 р. вступив У Національну спілку художників, є учасником численних Всеукраїнських та Міжнародних виставок. Твори знаходяться в музеях Запоріжжя, Чернівців, приватних колекціях України, Німеччини, Китаю, Чехії, Росії.

Кві
24
Вт
Виставка Альони Науменко «Зв’язок» @ Shcherbenko Art Centre
Кві 24 – Тра 26 all-day
Виставка Альони Науменко «Зв’язок» @ Shcherbenko Art Centre

Довгоочікувана персональна виставка київської художниці Альони Науменко «Зв’язок». До експозиції увійде велика серія маленьких скульптур, дбайливо покладених авторкою до баночок з-під дитячого харчування.

У проекті «Зв’язок» показаний неочевидний світ материнства, часто обмежений простором квартири та подвір’я, але безмежний у розмаїтті тонких, глибоких, яскравих, складних переживань. Кропіткий процес створення мініатюр дозволив мисткині переосмислити власне дитинство та співставити його із досвідом своєї дитини.

Поєднані та переплетені в пам’яті, переживання художниці нагадують дивні артефакти із сновидінь. Адже часто молоді батьки не можуть виспатися та перебувають на межі сну і пильнування.

В межах виставки відбудеться низка освітніх подій, присвячених обговоренню проблем і можливостей для молодих батьків у сферах архітектури, дизайну, арт-інституцій та в межах урбаністичних і гендерних студій.

Вулична виставка «Велобум 1890-х» @ Національний музей історії України
Кві 24 – Тра 29 all-day
Вулична виставка «Велобум 1890-х» @ Національний музей історії України

Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це скидається на скандинавську утопію ХХІ століття, однак насправді йдеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. В цей час застаріла модель «павук» поступилася «безпечному» велосипедові. В 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства.

Виставка знайомить із культурою дозвілля тогочасних київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства. Адже саме велосипед відіграв велику роль у створенні модерних «Правил дорожнього руху», демократизації суспільного життя та емансипації жінок.

Мода на велосипед серед київської еліти в 1890-х роках свідчить про те, що велосипед як транспортний засіб відомий у Києві вже понад сторіччя. Виставка привертає увагу до гострих питань захищеності велосипедистів на дорозі і безпеки дорожнього руху загалом. У сучасному Києві майже відсутні доріжки для велосипедистів, що є наслідком слабкої інтеграції велосипедного руху в транспортну інфраструктуру міста.

Тематичні розділи виставки:
Розділ І. Велобум 1890-х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху.
Розділ ІІ. Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля.
Розділ ІІІ. Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890-х?
Розділ IV. Велосипедом за місто.
Розділ V. Леді на велосипеді.

Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії.

Програма заходів у межах виставки:
25.04. Лекція «Велобум 1890-х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково?»
12.05. Велоекскурсія по Києву в межах «Ретро Круїзу».
19.05. Ніч у музеї: показ фільму «Навесні» Михаїла Кауфмана (1929) з вело генератора.
26.05. Лекція «Велосипедна мода і стиль життя»

Виставка «ВЕЛОБУМ 1890-х» відбуватиметься на території Національного музею історії України.