Виставка малярських робіт Марії Нелеп

When:
07.03.2018 – 30.04.2018 all-day Europe/Kiev Timezone
2018-03-07T00:00:00+02:00
2018-05-01T00:00:00+03:00
Where:
Музей Івана Гончара
вул. Лаврська
19
Виставка малярських робіт Марії Нелеп @ Музей Івана Гончара

Виставка нового імені наївного мистецтва – Марії Нелеп. Ви побачите унікальний спадок невідомої широкому загалу майстрині, буде представлено 66 її творів.

Феномен творчості української майстрині Марії Нелеп суголосний таким відомим світовим іменам майстрів наївного малярства, як Катерина Білокур, Ганна Шабатура, Никифор Дровняк, Іван Генералич, Ніко Піросманішвілі та інші.

Марія Нелеп (у дівоцтві – Косогон) народилася в с. Обухові на Київщині, у багатодітній родині. Вона зазнала важких років голодоморів 1933 та 1947 років, сирітства, тяжкої праці в колгоспі. У 1950-х роках Марія полишила обухівський край і вирушила до Києва. Там працювала у наймах, згодом влаштувалася на будівництво, якому віддала 36 років життя.

Любов до малювання Марія Яківна виявила ще змалку. «Малювать так хотілося, – згадувала вона, – а олівців та паперу не було за що купити!». Часто вона спостерігала за матір’ю, як та садила навколо хати квіти, а коли вони розквітали, мати замальовувала їх і майстерно вишивала на рушниках. Маленька Марійка роздивлялася і народні картини, що висіли у хаті. Та доля готувала їй власні випробування, а дитячі мрії відкладалися надовго, аж до 1970-х років.

Незнана широкому загалу Марія Нелеп, доглядаючи за хворим сином, тихо працювала у своїй міській квартирі, створюючи шедеври наївного малярства. З-під її саморобного пензля на фанерних дощечках, склі, картоні чи не щоденно з’являлися багатоплощинні композиції.

В останні роки життя мисткинею опікувався Музей Івана Гончара. Результатом такої співпраці стало збереження її творчої спадщини і створення унікальної фондової збірки у понад 400 картин.

Виставка супроводжується освітньою програмою – тематичними лекціями-екскурсіями з інтерактивними заняттями для поглибленого вивчення особливостей наївного малярства та проникнення у таїну творчого феномену Марії Нелеп.