Виставка Сергія Кайдака «Зоопатія»

When:
20.03.2018 – 21.04.2018 all-day Europe/Kiev Timezone
2018-03-20T00:00:00+02:00
2018-04-22T00:00:00+03:00
Where:
Shcherbenko Art Centre
вул. Михайлівська
22в
Виставка Сергія Кайдака «Зоопатія» @ Shcherbenko Art Centre

В роботах, створених у змішаній техніці, художник Сергій Кайдак міксує міфологічні образи та візуальні елементи популярної культури у потоці несвідомого.

У серії «Зоопатія» художник розмірковує на тему взаємодії людини і тварини, занурюючись у безмежну культурну традицію, де тварини постають втіленням людських вад і чеснот, посередниками волі богів чи власниками недосяжної свободи. Ці зв’язки утворили протягом історії окрему культурну парадигму, прояви якої і сьогодні визначають наш світогляд: це проторелігійні культи, легенди й міфи, казки та, звичайно, літературні сюжети.

В них знаходить відображення широка гамма людських почуттів та характерів: від жадоби і наївності до дружби та відданості. До того ж, ми традиційно приписуємо тваринам ознаки, їм не притаманні: хитрий лис, злий вовк чи лінивий ведмідь…

Надалі людина намагається дистанціюватись від тваринного світу, об’єктивуючи та відчуджуючи його, але й сьогодні ми продовжуємо пошук себе через співмірність «зоо» і «антропо».. Людина ідентифікує себе з твариною задля того, щоб віднайти нові горизонти власне людського, пізнати себе через іншого.

Сергій Кайдак народився в 1965 році в місті Новогрудок Республіки Білорусь. Навчався і викладав в Білоруській академії мистецтв. Представляв свої роботи в персональних та групових проектах у Щербенко Арт Центрі, арт-центрі Я Галерея у Києві; на Міжнародному симпозіумі гутного скла у у Львові; на Всеукраїнському симпозіумі художньої кераміки «Україна Соборна» в Слов’янську. Сергій Кайдак живе і працює в Києві.